فروش شارژ مستقیم و آنی سیم کارت فروش شارژ مستقیم و آنی سیم کارت طراحی بنر رایگان 2 ماه تبلیغات رایگان
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
مانند درخت15می پسندد

موضوع: اواخر سال 92 خدمت 24 ماه مي‌شود : اجراي قانون جديد خدمت از آخر دي

 1. #1
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  14 اواخر سال 92 خدمت 24 ماه مي‌شود : اجراي قانون جديد خدمت از آخر دي

  سردار موسی کمالی گفت: پیش بینی می‌شود که قانون جدید خدمت وظیفه عمومی از آخر دی‌ماه اجرایی و افزایش زمان خدمت به 24 ماه به اواخر سال 92 موکول شود.


  خدمت وظیفه عمومی و اخبار مربوط به آن این روزها بیش از ماه‌های قبل مورد توجه رسانه‌ها و جوانان مشمول خدمت قرار گرفته است. با به گوش رسیدن تصویب قانون جدید خدمت وظیفه از سوی هیئت دولت سوالاتی همچون، از چه زمانی این قانون اجرایی خواهد شد، موضوع کفالت‌ها چگونه پیگیری خواهد شد، آیا خدمت وظیفه به 24 ماه کشیده می‌شود یا خیر و غیره،سوالاتی است که در اذهان عمومی موج می‌زند. برای یافتن پاسخ این سوالات هم کلام سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در یک روز نیمه سرد زمستانی شدیم.
  -چرایی تغییر قانون یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از افراد جامعه را به خود مشغول کرده است. علت یا ضرورت‌های این تغییر چه بود؟
  در نظام جمهوری اسلامی ایران قانون خدمت وظیفه عمومی در سال 63 تصویب و در سال 64 اجرایی شد. تا سال 64 آخرین قانونی که در زمینه خدمت سربازی جاری بود مربوط به سال 1350 می‌شد لذا در زمان جنگ ضرورت‌هایی مشاهده شد تا تغییرات اساسی در قانون و آیین نامه‌های اجرایی ایجاد شود. از آن سال به بعد قانون بالغ بر 54 بار مورد اصلاح قرار گرفت.
  بعضاً تعدد قوانین مثل سرباز معلم، سرباز جهاد کشاورزی، قانون هیئت علمی، قانون واگذاری سرباز به قوه قضائیه و غیره باعث پیچیدگی کار می‌شد، لذا ضروری بود تا قانونی که در سال 64 اجرایی شده بود با تحولی اساسی روبه‌رو شود. ما قانون را در سال 86 پیشنهاد کردیم و هم اکنون شاهد به نتیجه رسیدن آن هستیم.
  -یعنی قانون جدید برای مبارزه با تکثر قوانین و آیین‌نامه‌ها پیشنهاد شد؟
  بله. برای اینکه ما یک قانون به روز داشته باشیم و برای اینکه بتوانیم به صورت یکنواخت عمل کنیم نیازمند این قانون بودیم. ما با قانون جدید به دنبال تحکیم و تقویت بنیان‌های خدمت سربازی هستیم. به توسط این قانون با افرادی که از سربازی فرار می‌کنند و نسبت به آن تمکین نمی‌کنند سخت‌گیری‌های لازم صورت می‌گیرد. کسانی که تخلف می‌کنند در قانون جدید مجازات‌های لازم قانونی در نظر گرفته شده و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.
  -پس با این اوصاف می‌توان گفت که این قانون حرف اول و آخر را در در سربازی خواهد زد و دیگر در آینده نزدیک دچار تغییر و تحول نمی‌شود؟
  هر قانونی که به تصویب می‌رسد سال‌های سال اجرا می‌شود لذا اصل بر این است که این قانون آخرین اصلاح را گذرانده و تا سال‌های سال بین نیروهای مسلح و مردم حاکم خواهد بود و اجرا خواهد شد.
  -برای اجرای قانون جدید خدمت وظیفه عمومی چرا زمان بندی مشخصی وجود ندارد در حالی که با این کار خیل عظیمی از جوانان و خانواده‌ها با مشکل بی‌اطلاعی روبه‌رو شده‌اند.
  برای اجرای قانون دو روش وجود دارد. در روش اول قانون گذار زمان اجرای قانون را به صورت شفاف مشخص می‌کند. برای مثال در آن آورده می‌شود که قانون باید بعد از 6 ماه به اجرا گذاشته شود. صورت دیگر قانون به این شکل است که در آن زمان اجرا به هیچ وجه مشخص نشده است. اگر تعیین زمان صورت نگیرد قوانین 15 روز پس از ابلاغ ریاست جمهوری لازم الاجراست.
  -در این موضوع چرا این روال اجرایی نشد؟
  در قانون خدمت وظیفه عمومی نوشته‌اند که قانون از زمان تصویب لازم الاجراست. یعنی قانون‌گذار زمانش را مشخص کرده است. اما ما یک ضابطه یا قائده در مورد قوانین نیروهای مسلح داریم.
  از آنجایی که نیروهای مسلح در اختیار فرماندهی کل قوا قرار دارد و ایشان به عنوان فرمانده نیروهای مسلح به حساب می‌آیند و قوانین به عنوان ابزاری برای فرماندهی صحیح در اختیار رهبری قرار دارد لذا قوانین جدید خدمت وظیفه عمومی بعد از تصویب باید به تنفیذ ایشان برسد.
  -با این اوصاف تا کی باید چشم انتظار اجرای این قانون بود؟
  ما اقدامات لازم را به انجام رسانده‌ایم و قانون جدید تقدیم مقام معظم رهبری شده است. برای اینکه مردم در بلاتکلیفی نمانند ما از تاریخ 10 دی شروع به ایجاد بسترهای لازم برای اجرای قانون کرده‌ایم و آن مواردی را که تفاوت ماهوی با قوانین قبلی نداشت،در حال اجرا داریم.
  -پس قانون از 10 دی اجرایی شد؟
  تا حدودی بله، ولی موارد جدید قانون انشا الله بعد از تصویب حضرت آقا اجرایی خواهد شد.
  -پیش بینی شما چیست؟ چه زمانی باید منتظر اجرای قانون بر اساس ضوابط کلی باشیم؟
  پیش بینی ما این است که پس از تنفیذ حضرت آقا این قانون با پایان دی ماه اجرایی شود.
  -سردار شما بین صحبت‌هایتان به بسترهای لازم برای اجرای قانون اشاره کردید. این بسترها چه هستند؟
  در این زمینه باید قانون را دید. برای مثال در قانون جدید زمان اعزام مشمولین قبلاً بر اساس سال صورت می‌گرفت. یعنی اگر فردی متولد اسفند ماه سال 73 بود باید از اول فروردین سال 90 سرباز می‌شد در حالی که بر اساس قانون جدید این فرد از اسفندماه سال ۹۰ سرباز محسوب خواهد شد و قانون به او ۶ ماه فرصت می‌دهد تا بعد از این تاریخ خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند. لذا ما باید دفترچه‌هایی که صادر کرده‌ایم ،بررسی و افرادی که غایب بودند شناسایی کنیم.
  از سوی دیگر در قانون فعلی افراد می‌توانند تا 24 سالگی تمام در مدارس درس بخوانند این در شرایطی است که در قانون جدید این سن تا 20 سالگی تمام کاهش یافته است. این موضوعات باید بررسی شود و فعالیت‌ها بر اساس این تغییرات شکل بگیرد.
  -با این اوصاف باید گفت که قانون عطف بماسبق نمی‌شود؟
  دقیقاً. چون قانون عطف بماسبق نمی‌شود لذا باید به سازمان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها شرایط جدید ابلاغ شود و از این طریق ili بسترها را ایجاد کرد تا اجرای قانون هرچه صحیح‌تر صورت گیرد.
  -آیا در این بسترسازی توجiی به سیستم مالی و انجام فعالیت‌های بانکی از سوی مشمولین هم شده است؟
  در قانون جدید آمده که از زمان اجرا، بانک‌ها و موسسات مالی اگر بخواهند به فردی تسهیلات ارائه دهند باید تکلیف نظام وظیفه فرد برایشان مشخص شده باشد. لذا باید مکاتبات لازم صورت گیرد و بانک‌ها را در این زمینه آماده کرد.
  ما برای انجام این دسته از اقدامات نیاز داریم تا از نظر سخت افزاری در سازمان وظیفه عمومی تجدید نظرهایی صورت گیرد و تا حدودی از نظر نرم افزاری برنامه‌های جدیدی تنظیم شود تا از این طریق وضعیت فرد از نظر تحصیلی، معافیت پزشکی، کفالت و غیره به راحتی مشخص شود.
  -کفالت‌های پدر 60 سال و یا سایر کفالت‌ها هم اکنون نقطه سوال بسیاری از مردم هستند و نمی‌دانند با اجرای قانون جدید تکلیفشان در این زمینه چیست. همانطور که پیش بینی کردید این قانون با پایان دی‌ماه اجرایی می‌شود. تکلیف کسانی که پرونده تشکیل داده‌اند و یا در شرف تشکیل پرونده کفالت هستند چه می‌شود؟
  قوانینی که ما اجرا می‌کنیم از یک قاعده حقوقی پیروی می‌کند و عطف به ماسبق نمی‌شود لذا کسانی که تا روز اجرای این قانون پرونده تشکیل دادند و پرونده آنها بررسی و برایشان حکم صادر شده است بر اساس قانون قبلی اقدام خواهد شد، ولی در مورد کسانی که مدارک داده‌اند ولی پرونده آن‌ها رسیدگی نشده و هنوز موضوعشان در حال بررسی است از زمان ابلاغ قانون جدید از سوی مقام معظم رهبری ضوابط جدید برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.
  -یعنی کسانی که پروند آنها به مرحله نهایی نرسیده باید بر اساس قانون جدید عمل کنند؟
  هر زمان قانون جدید ابلاغ شود کار بر اساس قانون جدید ادامه پیدا خواهد کرد مگر این که قبلاً پرونده رسیدگی شده و حکم نهایی صادر شده باشد.
  -در قانون جدید خدمت وظیفه زمان خدمت 24 ماه در نظر گرفته شده است. این موضوع از چه زمانی اجرایی خواهد شد؟
  در قانون جاری و قانون جدید خدمت سربازی 24 ماه است. تفاوتی از این لحاظ وجود ندارد، اما در قانون فعلی آمده بود که شورای عالی دفاع تعیین کننده میزان خدمت وظیفه است، ولی در قانون جدید ستاد کل نیروهای مسلح با اخذ مجوز از محضر مقام معظم رهبری می‌تواند این مدت را کاهش یا افزایش دهد. این نکته را تأکید می‌کنیم که اگر خدمت وظیفه اضافه شود مشمول کسانی نخواهد شد که در حال گذراندن خدمتشان هستند.
  -آیا می‌توان زمانی را اعلام کرد که طی آن خدمت ۲۴ ماه شود؟
  اگر قرار باشد خدمت سربازی اضافه شود ان‌شاالله برای اواخر سال 92 صورت خواهد گرفت. اجرای آن حدوداً 18 ماه بعد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 2. #2
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  امکان بررسی زودتر از موعد پرونده متقاضیان دوره سربازی  محمدرضا مردانی در گفت‌وگو با خبرنگار «صنفی آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به بررسی پرونده زودتر متقاضیان دوره سربازی، اظهار کرد: اگر تاریخ اعلامی اعزام سازمان نظام وظیفه زودتر از پایان مهلت ثبت‌نام باشد، پرونده‌های سربازان مقداری زودتر از موعد در قالب کمیسیون موارد خاص مطرح می‌شود.
  وی با بیان اینکه پایان مهلت ثبت‌نام فراخوان دوم تا پایان بهمن ماه است، تصریح کرد: سایت به مدت دو ماه زودتر باز شد تا دانشگاه‌ها بتوانند نیازهایشان را با فراغ بال بر سایت بارگذاری کنند.
  مردانی ادامه داد: همچنین متقاضیان نیز می‌توانند به راحتی موارد را بررسی و انتخاب‌های جدید را انجام دهند.
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

 3. #3
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  تحقیقات راهبردی موجب معافیت سربازی می‌شود

  به گزارش خبر‌گزاری فارس از کرمان، کوروش احمد‌یوسفی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اشاره به حمایت پلیس از اختراعات و ایده‌های دانشجویی اظهار داشت: دانشجویان دارای اختراع و فعالیت‌های تحقیقاتی که نتیجه فکر آنان به ثبت رسیده و منجر به رفع مشکلی شود، طی سه سطح مورد حمایت پلیس قرار می‌گیرد.
  وی بیان داشت: در سطح سه، اختراعاتی که قابلیت اجرایی در محیط مأموریت‌های جغرافیایی ناجا را دارند‌ از حمایت‌های معنوی،‌ اجرایی، مالی و نیز شش ماه کسر خدمت سربازی بهره‌مند می‌شوند.
  احمدیوسفی افزود:‌ دانشجویانی که نتیجه اختراع و فعالیت‌های تحقیقاتی آنها در سطح دو شامل قابلیت اجرایی در محیط مأموریت‌های تخصصی ناجا باشد‌ با بهره‌مندی از حمایت‌های مادی، ‌معنوی و اجرایی از ۱۲ ماه کسر خدمت سربازی بهره‌مند می‌شوند.
  وی ابراز داشت:‌ همچنین در صورتی که نتیجه اختراع و فعالیت‌های تحقیقاتی دانشجویان در سطح یک با قابلیت استفاده در محیط مأموریت‌های راهبردی و کلان ناجا باشد‌ به حذف خدمت سربازی آنها منجر می‌شود.
  رئیس مرکز تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان بیان داشت: در حوزه فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی بر اساس اولویت‌های پژوهشی پلیس استان کرمان در سطح یک که حوزه تأثیرگذاری آنها در رفع مشکلات عمده سازمانی بوده و تأثیرگذاری شاخصی در بهبود عملکرد ناجا داشته باشد‌ نیز‌ به حذف خدمت سربازی منجر می‌شود.
  وی تصریح کرد: در حوزه فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی در صورتی که حوزه تأثیرگذاری در حوزه مأموریت‌های تخصصی ناجا و حوزه بهبود عملکرد پلیس استان کرمان باشد به ترتیب حداکثر ۱۲ ماه و شش ماه از دوره خدمت سربازی آنها کسر می‌شود.
  احمد‌یوسفی خاطر‌نشان کرد: در حوزه تألیف و ترجمه نیز در ارتباط با مطالعات مربوط به نظم و امنیت در سطح یک که دارای نقش مهم و تأثیرگذاری در محیط مأموریت‌های راهبردی ناجا است، علاوه بر بهره‌مندی از حمایت‌های مادی،‌ معنوی و اجرایی تا ۱۲ ماه کسر مدت زمان خدمت سربازی ارائه می‌شود.
  وی افزود: ‌در این بخش برای تألیف و ترجمه‌های دارای نقش مهم و تأثیرگذار در محیط مأموریت‌های تخصصی ناجا و تأثیرگذاری در مأموریت‌های جغرافیایی ناجا با بهره‌مندی از حمایت‌های مادی، ‌معنوی و اجرایی‌ تا سقف شش ماه کسر مدت زمان خدمت سربازی بهره‌مند می‌شوند.
  احمد یوسفی ابراز داشت: در راستای حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و یا رساله‌های دکترا نیز در سطح یک که شامل رساله‌های دانشجویی دکترا در رشته‌های فنی است، علاوه بر بهره‌مندی از حمایت‌های مادی، ‌معنوی و اجرایی‌ از کسر مدت زمان خدمت سربازی تا حداکثر ۱۲ ماه لحاظ می‌شود.
  وی عنوان کرد:‌ در سطح دو پایان‌نامه رشته‌های فنی و رساله‌های دانشجویی دوره دکترا در رشته‌های علوم انسانی‌‌ و سطح سه شامل پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد در حوزه علوم انسانی که موضوع آنها از سرفصل‌های دفتر تحقیقات ناجا باشد‌ با ارائه حمایت‌های مادی و معنوی و اجرایی‌ تا سقف شش ماه کسر مدت زمان خدمت سربازی نیز انجام می‌شود.
  رئیس دفتر تحقیقات کاربردی پلیس استان کرمان‌ گفت: در بخش نوآوری به معنای ایجاد روشی جدید در انجام کار که منجر به تولید محصول شود،‌ حمایت‌های معنوی،‌ مادی و اجرایی به دانشجویان ارائه می‌شود.
  احمد‌یوسفی افزود:‌ از ایده‌های علمی در سه سطح دارای قابلیت اجرایی در محیط مأموریت‌های راهبردی و کلان،‌ محیط مأموریت‌های تخصصی و محیط مأموریت‌های ناجا، حمایت‌های معنوی شامل تقدیرنامه و هدیه انجام می‌شود.
  وی ابراز داشت:‌ دانشجویان تمام‌ دانشگاه‌ها در رشته‌های علوم انسانی و فنی می‌توانند از این شرایط استفاده کنند.
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

 4. #4
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  جلوگیری از سوء‌استفاده‌‌های معافیتی با تدوین قانون جدید سربازی

  عیسی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه معافیت‌ها در اغلب‌ قسمت‌ها دچار تغییراتی شده‌اند، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح با محدود کردن و کنترل بیشتر بر نظارت و اجرای معافیت‌ها در قانون جدید سربازی، به دنبال جلوگیری از سوء‌استفاده‌های موجود در این قانون است.
  نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به ضرورت اصلاح و تغییر قانون جدید سربازی ادامه داد: پس از گذشت زمان و به‌روز شدن امکانات، ضرورت تغییر و تحولات در قانون جدید سربازی به شدت احساس می‌شد و ستاد کل نیروهای مسلح به همکاری فرماندهی کل قوا و مجلس شورای اسلامی و همچنین سازمان نظام وظیفه عمومی این قوانین را اصلاح و با استاندارد‌ها و شرایط روز جامعه مطابقت داد.
  وی افزود: معافیت‌ها در شرایطی مانند دو برادری، افزایش حقوق، تحصیلات، معلولیت همسر، فرزند ذکور با مادر فاقد همسر و حتی معافیت تک فرزند ذکور برای افرادی که پدرشان بالای ۶۰ سال است، با تغییرات اساسی و مهمی روبرو شده‌ است.
  جعفری با اشاره به طول مدت خدمت سربازی یادآور شد: در دوره‌ای کوتاه مدت با اقدامی از طرف فرماندهی کل قوا، مدت خدمت سربازی از ۲۴ ماه به ۱۸ ماه کاهش یافت که این تصمیم با توجه به شرایط آن زمان و برای یک مقطع زمانی محدود اتخاذ شد.
  به گفته وی این اتفاق در اوایل انقلاب هم رخ داد که منجر به خالی شدن پادگان‌ها و کاهش نیروهای خدمت وظیفه در سربازی شد.
  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس افزایش زمان سربازی به مدت ۲۴ ماه را راهی برای جلوگیری از خالی شدن پادگان‌ها و مطابق با سیاست‌های کنونی فرماندهی کل قوا بیان کرده و آن را تصمیمی منطقی دانست.
  جعفری تصریح کرد: البته افزایش مدت خدمت سربازی در شرایط مختلف، یکسان نبوده و سربازان با قرار گرفتن در مناطق مختلف با شرایط تخصصی و مهارتی مختص به خود، مدت زمان خدمت وظیفه خود را تعیین می‌کنند.
  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون جدید در ارتباط با افزایش زمان سربازی به ۲۴ ماه از اواخر سال ۹۲ به اجرا درمی‌آید، گفت: این در حالی است که اجرای سایر قوانین مرتبط با معافیت و افزایش حقوق و عفو جریمه‌های سربازی برای غایبان از اوایل دی ماه باید صورت می‌گرفت، اما همچنان در ابهام قرار دارد.
  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به سهم مجلس در تبیین قانون جدید اشاره کرد و ادامه داد: مجلس فقط می‌تواند در تبیین قانون جدید سهیم باشد اما وظیفه اصلی به عهده فرماندهی کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح است./
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

 5. #5
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  ارتقای نظام اداری ایران در گروی بهبود کیفیت دوران سربازی است

  سیروس برنا بلداجی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: مسأله‌ای که اغلب در خدمت سربازی مورد توجه ستاد فرماندهی کل قوا قرار می‌گیرد، بحث مقدار زمان آن و یا اصلاح قوانینی مانند تغییر در معافیت‌ها بوده و اغلب نسبت به مسأله کیفیت و چگونگی بهبود خدمات و نوع آموزش و استفاده از سربازان بی‌توجه هستند.
  نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: این در حالی است که در صورت توجه به کیفیت و چگونگی استفاده از سربازان، نظام اداری جمهوری اسلامی ایران را هم بهبود می‌بخشد.
  وی با اشاره به عواملی که در صلاح و تغییر قوانین سربازی نقش دارند، گفت: مهمترین عامل را می‌توان سبد و یا گنجینه تعداد نیروی وظیفه و یا در دسترس نظام کشور بیان کرد که در صورت کمرنگ شدن حضور این نیروها، قوانینی مبنی بر حضور حداکثری افراد در نظام وظیفه کشور تدوین و تبیین می‌کنند.
  برنا یادآور شد: همچنین تخصص و تحصیلات افراد هم از مسائلی است که با توجه به افزایش تعداد سربازان تحصیل‌کرده در سال‌های اخیر، ضرورت تغییر در نگرش قانون سربازی را ایجاد می‌کرد.
  وی به مدیریت اقتضایی کشور اشاره کرد و ادامه داد: تغییر و به‌روز کردن قوانین مبتنی بر مدیریت اقتضایی به عنوان یکی از بهترین انواع مدیریت در کنترل و بهبود کیفیت اوضاع است که باید در آن شرایط کیفی به شکل واقعی و درونی در نظر گرفته شود.
  به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی بر اساس مطالعات تطبیقی شاخص‌هایی مانند سن بازنشستگی، دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی، دوره احکام که برخی برای مدیران صادر می‌کنند و حتی دوره خدمت اجباری سربازی در ایران تا حد زیادی با تمام دنیا برابری می‌کند.
  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تأکید بر اهمیت تربیت نسل جوان، خدمت سربازی را یکی از بهترین دوران برای پرورش جسمی و فکری نیروی جوان بیان کرد و گفت: قانون جدید سربازی باید پیش از اینها مورد بازبینی قرار می‌گرفت؛ زیرا به رفع مشکلات و خلأ قانونی که در این زمینه وجود داشت، کمک قابل توجهی کرد.
  امکان بررسی زودتر از موعد پرونده متقاضیان دوره سربازی
  محمدرضا مردانی در گفت‌وگو با خبرنگار «صنفی آموزشی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به بررسی پرونده زودتر متقاضیان دوره سربازی، اظهار کرد: اگر تاریخ اعلامی اعزام سازمان نظام وظیفه زودتر از پایان مهلت ثبت‌نام باشد، پرونده‌های سربازان مقداری زودتر از موعد در قالب کمیسیون موارد خاص مطرح می‌شود.
  وی با بیان اینکه پایان مهلت ثبت‌نام فراخوان دوم تا پایان بهمن ماه است، تصریح کرد: سایت به مدت دو ماه زودتر باز شد تا دانشگاه‌ها بتوانند نیازهایشان را با فراغ بال بر سایت بارگذاری کنند.
  مردانی ادامه داد: همچنین متقاضیان نیز می‌توانند به راحتی موارد را بررسی و انتخاب‌های جدید را انجام دهند.
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

 6. #6
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  کارت‌های معافیت سربازی تا تیر ۹۱ اعتبار دارند

  کارت های معافیت قدیمی به علت هوشمند سازی کارت ها تا پایان خردادماه سال ۹۱ اعتبار دارد.
  سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد طرح تعویض کارت های قدیمی معافیت به کارتهای الکترونیکی هوشمند گفت: برای ارائه خدمات مطلوب تر و با سرعت بیشتر به هموطنان و یکپارچه سازی و تصحیح اطلاعات کارت ها،سازمان وظیفه عمومی ناجا، پیشنهاد اجرای طرح تعویض کارت ها را به ستاد کل نیروهای مسلح داد که این طرح با استقبال آنان روبرو شد.
  او با تاکید براینکه، اجرای این طرح، کاهش مراجعات مردمی، کاهش هزینه و زمان را برای هموطنان به دنبال دارد، افزود: با تجمیع اطلاعات در این کارت ها، هموطنان از این پس برای تایید اصالت کارت خود به جای مراجعه به پایین ترین رده خدمتی خود، با مراجعه به نزدیک ترین دفاتر خدمات الکترونیک، می توانند اصالت کارت خود را تایید کنند.
  درهمین باره سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به خبرآنلاین گفت: “با اجرای این طرح کارتهای معافیتی که جعل شده اند مشخص می شود همچنین ضریب امنیتی کارتهای سربازی جدید نسبت به قبل بالاتر است.”

  همچنین به گفته جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، تجمیع اطلاعات در کارت های جدید، منجر به بالابردن ضریب امنیتی کارت به منظور ممانعت از جعل می شود. کسانی که از ابتدای سال ۸۸، کارت معافیت غیرهوشمند دریافت کرده اند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک، پس از پرکردن فرم درخواست، مدارک لازم به همراه اصل کارت معافیت را دراختیاراین دفاتر قرار داده و در مقابل رسیدی دریافت می کنند که ظرف یک ماه به جای کارت معافیت آنها عمل می کند تا در صورت نیاز، از این رسید بجای کارت استفاده کنند.
  به گفته سردار کریمی تا پایان خرداد ۹۱، تمامی کارت های معافیت با کارت های هوشمند تعویض می شوند: “پس از این زمان، تمامی کارت های قدیمی معافیت، از درجه اعتبار ساقط خواهند شد. مراحل تعویض کارت در دفاتر پلیس +۱۰، بیشتر از یک ماه طول نمی کشد.”

  به گفته این مقام انتظامی، از اول تیرماه نیز تعویض کارت پایان خدمت آغاز و ظرف ۱۸ ماه نیز این پروژه به پایان می رسد.
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

 7. #7
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  ممنوعیت پرداخت یارانه و وام به غایبان

  سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح معتقد است قانون جدید راه‌های دور زدن سربازی را بسته است و البته بسیار مناسب‌تر از قانون قبلی است. به گفته سردار کمالی، قانون جدید بر خلاف تصورها اصلا سختگیرانه نیست و حتی ۱۰ تا ۱۵ درصد معافیتها را افزایش می‌دهد. او همچنین گفت: در قانون جدید به سربازان غایب علاوه بر اینکه گواهینامه پایان دوره تحصیلی داده نمی‌شود یا حق ادامه تحصیل و استخدام ندارد یا نمی‌تواند گواهینامه رانندگی بگیرد،بانکها هم حق دادن تسهیلات را ندارند و حتی ممکن است یارانه هم نگیرند. این‌ها گزیده‌ای از گفت‌و‌گوی سردار کمالی با خبر آنلاین است که در زیر می خوانید:
  در ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی آمده است به سرباز غایب، گواهینامه پایان دوره تحصیلی داده نمی‌شود یا سرباز غایب حق ادامه تحصیل و استخدام ندارد یا نمی‌تواند گواهینامه رانندگی بگیرد. قانون جدید این موارد تغییر نکرده است. علاوه بر این موارد حالا در قانون جدید مورد دیگری هم اضافه شده است که مطابق آن بانک‌ها حق ندارند به سربازان غایب وام بدهند یعنی با اجرای قانون جدید برای ارائه وام از سوی بانک‌ها یکی از مدارک لازم وضعیت سربازی گیرنده وام است. حتی ممکن است برنامه‌ای تصویب کنیم که این افراد یارانه هم نگیرند. البته هنوز این مورد مشخص نیست.
  در قانون جدید هیچ گونه بخششی برای غایبینی که منتظر معافیت کفالت بوده‌اند، پیش‌بینی نشده است و همه آنها باید به سربازی بروند. طبق قانون جدید همه مشمولان متولد سال ۱۳۵۵ به بعد، باید به سربازی بروند و هیچ عفو و معافیتی غیر از آنچه که در قانون جدید وجود دارد، برای آنها اعمال نمی‌شود. اما برای این مشمولان یک عفو ۶ ماهه پیش‌بینی شده است. از زمان اجرای قانون جدید نظام وظیفه، مشمولان غایب در هر سنی که باشند (متولدین سال ۱۳۵۵ به بعد) ۶ ماه فرصت دارند تا خودشان را به نظام وظیفه معرفی کنند و البته هیچ مجازاتی اعم از اضافه خدمت و معرفی به مراجع قضایی برایشان وجود ندارد. اما پس از این مهلت قانونی، غیبت برایشان محسوب می‌شود و علاوه بر اضافه خدمت، باید به دادگاه هم بروند.
  با توجه به بار مالی که طرح افزایش حقوق سربازان داشت، مجلس تصمیم گرفت موادی که دارای بار مالی است در سالهای بعد در صورت داشتن اعتبار اجرایی شود. اگر قرار بود حقوق‌ها افزایش پیدا کند، باید کمترین حقوق ۲۵۰ هزار تومان می‌شد و بیشترین بالاتر از ۵۰۰ هزار تومان. این درحالی است که امکان پرداخت چنین حقوقی برای نظام وظیفه و دولت وجود ندارند. حقوق ویژه‌ای نیز برای مناطق عملیاتی و م و آموزش سربازان در اوقات فراغت در نظر گرفته نمی‌شود. تنها هزینه خوراک،پوشاک،بیمه و زیست را برای سربازان در نظر گرفتیم
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

 8. #8
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  حساسیت سیستم‌نظارتی همزمان با تغییر قانون‌سربازی افزایش‌می‌یابد

  عباسعلی نورا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: سیستم‌های نظارتی نقش کمرنگی را در اجرای وظایف خود در چند وقت اخیر داشتند و انتظار می‌رود که با به‌روز شدن قوانین سربازی نقش آنها پررنگ شده و با نظارت‌های خود، مانع از تخلف در اجرای قوانین می‌شوند.
  نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی به ضرورت تغییر قوانین سربازی اشاره کرد و افزود:‌ جوامع هر روز به سمت پیشرفت و مدرن شدن پیش می‌روند؛ لذا قوانینی هم که در راستای نیازهای جامعه اخذ شده، نیاز جدی به اصلاح و تغییر خواهد داشت.
  وی با بیان محتویاتی از قانون جدید سربازی، ادامه داد: در قانون جدید امتیازاتی مبنی بر مشمولان در نظر گرفته شده که محوری‌ترین آن، تعویض سال به ماه است که بر اساس آن زمان مشمولیت فرد از این به بعد بر اساس ماه تولد محاسبه می‌شود.
  نورا همچنین به افرادی که در جبهه حضور داشتند اشاره و از شرایط معافیت آنها گفت: فرزندان این افراد به ازای هر ماه که والدین آنها در جبهه حضور داشتند از دوران خدمت آنها کسر و یا از مزایا و تسهیلاتی بهره‌مند خواهند شد.
  این نماینده مجلس هشتم همزمان با اجرای قانون جدید، از بخشش ۶ ماه از غیبت سربازانی خبر داد که خود را معرفی کنند.
  وی درباره افزایش زمان خدمت سربازی از ۱۸ ماه به ۲۴ ماه گفت:‌ انتخاب زمان خدمت وظیفه سربازان بر عهده مجلس نبوده و فرماندهی کل قوا تعیین‌کننده این زمان بوده و برای افزایش آن هم دلایل خاص خود را دارد.
  به گفته نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، اما زمان خدمت سربازان بستگی به شرایط و موقعیت آنها از لحاظ تحصیلات، محل زندگی و محل خدمت وظیفه آنها که در مرزها و یا مکان‌های سخت خواهد داشت.
  نورا تصریح کرد: قانون جدید سربازی برای معافیت‌ها هم شرایط بهتر و سختگیرانه‌تری را در نظر گرفته تا از سوء استفاده‌هایی که پیش از آن به ندرت وجود داشت، نیز جلوگیری شود.
  عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: به طور کلی قانون جدید شفاف‌تر از قانون قبلی بوده و مسائل جامع‌تر و به‌روزی را در خود گنجانده که انتظار می‌رود با نظارت دقیق از طرف دستگاه نظارتی و اجرای آن از طرف ستاد فرماندهی کل قوا، هر چه سریع‌تر اجرا شود./
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

 9. #9
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  تکذیب شایعه افزایش خدمت سربازی

  سردار موسی کمالی افزود: در شرایط فعلی خدمت دوران سربازی ۱۸ ماه است و این مدت در سال ۱۳۹۱ هم به قوت خودش باقی می ماند اگر تصمیمی در خصوص مدت خدمت دوران سربازی گرفته شود برای مدت ۲۴ ماه از ابتدای سال ۱۳۹۲ خواهد بود.
  وی اضافه کرد: برابر قانون جدید هم پیش بینی ما این است که معافیت ها نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش هم پیدا کرده است.
  سردار کمالی گفت: بعضا این شایعه شنیده می شود که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با کمبود سرباز روبرو است و یا احتمال جنگی وجود دارد و از این رو شمار سربازان را زیاد می کنند؛ در حالی که طبق قانون فعلی که جدیدا هم تصویب شده ، دایره شمول معافیت ها گسترش می یابد البته افزایش موارد معافیت ها براساس یک روند منطقی و عقلایی صورت گرفته است.
  جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح توضیح داد: این سوال همیشه وجود داشت که چرا کسی که وارد سن ۶۰ سالگی می شود و یک فرزند ذکور دارد، فرزند وی معاف شود اما فردی که ۵۹ سال و ۱۱ ماه سن دارد نتواند از این معافیت استفاده کند.
  وی اضافه کرد: بر این اساس آمده اند در قانون جدیدی اعلام کرده اند که سن را ملاک قرار ندهید بلکه «نیازمندی به مراقبت» مورد نظر قرار گیرد و لذا فردی که ممکن است ۴۰ یا ۵۰ سال سن داشته و نیازمند به مراقبت باشد، فرزند ذکور وی معاف می شود.
  جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره قانونی که در خصوص خدمت نظام وظیفه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، گفت: بر اساس مصوبه مجلس، دوران خدمت سربازی بر اساس قانون مصوب سال ۱۳۶۳ همچنان ۲۴ ماه است ولی نیروهای مسلح با توجه به تعداد مشمولین اعزامی و نیازی که دارند مدت خدمت را تعیین می کنند که این مدت در زمان حاضر ۱۸ ماه تعیین شده است.
  وی اضافه کرد: بر اساس این مصوبه، از دوره خدمت نظام وظیفه در مناطق عملیاتی و م به ترتیب دو و یک ماه کاسته می شود.
  سردار کمالی خاطرنشان کرد: ستادکل نیروهای مسلح هم اینک در حال بررسی قانون تصویبی از سوی مجلس شورای اسلامی است تا مدت خدمت سربازی را تعیین کند و لذا موضوع هنوز در حال بررسی بوده و هیچ تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.
  وی تاکید کرد: اگر خدمت دوران سربازی اضافه هم شود ۲۴ ماه نخواهد بود و فقط ممکن است یکی دو ماه اضافه شود که آن هم فعلا اجرایی نمی شود چون کسانی که در حال حاضر در حال خدمت هستند با توجه به قانون قبلی وارد خدمت شده اند.
  جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ممکن است کسانی که در آینده وارد خدمت نظام وظیفه شوند مدت خدمت آنها بر اساس آن ضابطه ای که از سوی این ستاد کل تعیین می شود تغییر کند و از طرفی ممکن است همان مدت ۱۸ ماه حفظ شود و افراد به مانند شرایط حال دوره خدمت نظام وظیفه را طی کنند.
  سردار کمالی بار دیگر تاکید کرد: اگر در مورد مدت خدمت سربازی تصمیمی گرفته شود در شرایط فعلی لازم الاجرا نخواهد بود بلکه از سال ۱۳۹۲ اجرایی خواهد شد .
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

 10. #10
  مهندس عباسعلی پیرو
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gif
  Abbas Ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  1,731
  تشکر ها
  60
  تشکر شده 148 بار در 108 ارسال.
  نوشته های وبلاگ
  5
  قدرت امتیاز دهی
  356

  پیش فرض

  نیروی انتظامی: سربازان در محل زندگی خدمت می‌کنند

  سردار محمد جواد زاده کمند در گفتگو با مهر گفت: این طرح همزمان با ابلاغ اجرایی شد و سعی کردیم در حد امکان متناسب با محل سکونت افراد از نیروها استفاده کنیم. هم اکنون بخش زیادی از سربازان در محل زندگی مشغول انجام وظیفه هستند.
  وی ادامه داد: با توجه به ماموریت های پلیس و میزان سهمیه هر استان در بکارگیری سرباز نمی توانیم تمامی نیروها را در محل زندگی به خدمت بگیریم لذا تعدادی از نیروهای وظیفه در نزدیکترین استان به محل زندگی بکار گیری می شوند.
  معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی تاکید کرد: امیدواریم به زودی با فراهم شدن شرایط بتوانیم تمامی نیروها را در محل زندگی شان به خدمت بگیریم.
  H0sseiN این مطلب را پسندیده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12-16-2011, 10:36 AM
 2. بررسي ماهيت حريم خطوط برق در حقوق ايران
  توسط AKBARI در انجمن خطوط انتقال
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10-11-2011, 03:35 PM
 3. حفاظت مولفه منفي ژنراتور
  توسط KORONA در انجمن حفاظت سیستمهای قدرت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 11-03-2010, 12:02 AM
 4. رله دیستانس
  توسط behroozexe در انجمن سيستم هاي قدرت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10-25-2010, 02:47 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •